Facebook icon Instagram icon YouTube icon

Blog.

Spoločne vysádzame lesy v našom okolí

15.04.2023

Aby ďalšie generácie žili v zdravom svete

Ako výrobca drevených okien a dverí v našom kraji sme v priamom styku s rôznymi drevinami každý deň. Či je to smrek, buk, dub alebo iné zahraničné dreviny podľa prianí našich klientov. Táto nenahraditeľná surovina je súčasťou našich životov už celé desaťročia. Žiaľ, uvedomujeme si aj zmenu klimatických podmienok, ktoré vedú k vysychaniu vodných zdrojov, častejším extrémnym výkyvom počasia a ďalším neželaným úkazom. Lesy priamo vplývajú na vodný režim krajiny, a to na výpary, zrážky a na odtok vody. Les očisťuje vzduch, tlmí hluk, produkuje kyslík i biologicky aktívne látky, tzv. fytoncídy, ktoré priaznivo pôsobia na človeka.

V tomto období sme sa rozhodli pomôcť našim lesom z vlastných zdrojov. V mesiaci máj sme urobili teambuildingovú akciu, ktorá sa nekonala niekde v kancelárii. Nebol to súkromný večierok ani rekreačný pobyt. Chlapi si zobrali krompáče do rúk a priamo v lesoch východne od obce Žehra vysadili vyše 3 050 nových mladých stromčekov.

Rozhodli sme sa vysadiť úžitkové dreviny rôznych druhov, aby bol les odolný voči poveternostným vplyvom aj voči škodcom. Dub letný, borovica lesná, smrek opadavý či smrek obyčajný si našli svoje miesto. Za každý produkt nákup v našej spoločnosti sme vysadili jeden stromček. Aj týmto spôsobom chceme pomôcť, aby ďalšie generácie mali na dosah ruky krásne a zdravé lesy. Pevne veríme, že v ďalšom storočí ich budú tieto stromy zdobiť, produkovať zdravý a čistý vzduch, zadržiavať vodné zdroje, ale hlavne zlepšovať klimatické podmienky.

23.11.2023 Trailpark Žehra- pomohli sme pri budovaní horskej cyklistiky

Podporujeme projekty a podujatia v okolí s vysokou sociálnou návratnosťou. Jedným z projektov, ktoré sme v roku 2022 postavili bol aj Trailpark Žehra...

02.09.2023 Inovácia ako jedna z najdôležitejších ingrediencií nášho úspechu

S rozširovaním našich prevádzkových priestorov nadišiel čas aj na zlepšenie našich výrobných procesov. Neustále dbáme na to...